Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to doskonały sposób aby w stosunkowo krótkim czasie zdobyć pokaźną sumę gotówki. W ostatnim czasie stały się one coraz to w wyższym stopniu popularne a grono zadowolonych nabywców rośnie w ciągłym rytmie.


Jakie wytyczne należy spełnić aby otrzymać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności powinno się określić, że należy być właścicielem konkretnej partii gruntu tj. działki. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości winno być stwierdzone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych powinniśmy figurować jako jedyni posiadacze (jeżeli jest kilku współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, doskonała sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w sekcji IV KW).

Od wartości zastawianej nieruchomości zależy finalnie suma przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest relatywnie wyższa aniżeli np. gruntu rolniczego. Z tej przyczyny inwestor będzie skłonny udzielić pożyczki w większej wartości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna bowiem do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron zyskuje pewność, że wszelkie sprawy od strony prawniczej zostaną zrealizowane z należytą pieczołowitością.