Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na jakie rzeczy musimy patrzeć przy zaciąganiu ?Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim okresie bardzo popularnym zagadnieniem. Opinie na jej temat są jednak skrajne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza przede wszystkim wiadomościom medialnym, które uprzedzają przed rzekomymi minusami, które to się z nią łączą. Uprzedzają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przyznawanych pożyczek przechwytywali mieszkania biednych ludzi.

Prawda jest jednakże nieco w wyższym stopniu skomplikowana niż w schemacie dobrzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W chyba każdej sferze życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się wartościować w sposób generalny odpowiedniego zjawiska. Typowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron ma świadomość precyzyjnie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są dawane przez podmioty prywatne (standardowe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (udzielane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równe podmioty, która to to zasada mieści się polskim kodeksie cywilnym. Strony ustalają, że jedna ze stron użycza pożyczki w określonej wartości a 2ga strona obiecuje ją zwrócić w wyznaczonym terminie, wraz z pobocznymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie ma przywilejów banku (np. nie może sprawdzać osoby w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się zatem poprzez dokonanie wpisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie prosta konstrukcja od strony prawniczej.