Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuznikówW tym momencie w naszym kraju wysokość bezrobocia plasuje się niestety na względnie dużym pułapie (teraz jest to około 12 procent). Niełatwo mówić o wiarygodności statystyk mimo to wolno nam przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja jednostek bezrobotnych jest o tyle kłopotliwa, iż z jednej strony nie pozyskują przychodów a z 2-giej nie są w stanie zaciągnąć żadnego pożyczki mając tylko zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w ostatnim czasie ujawnił się na rynku usług pieniężnych nowy produkt kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to z pewnością wspaniała informacja dla każdej osoby, jaka nie ma zatrudnienia a występują u niej nieprzewidziane koszty np. przymus naprawy piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to charakterystyczny typ kredytu a którego uzyskanie łączy się z szeregiem wymagań które to wypada spełnić. W 1szej kolejności wypada stwierdzić, iż taki kredyt to standardowe zobowiązanie przedstawiane na bazie zatwierdzonego oświadczenia. Jest zrozumiałym bowiem, iż ze względów obiektywnych zaświadczenia o zarobkach uzyskać nie może. W podpisywanym oświadczeniu, własnym podpisem potwierdzamy stan faktyczny np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca osiągamy kwotę 2 tys. pln przychodu na rękę. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w instytucjach bankowych w trakcie starania się o kredyt).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny także dla osób które to nie mają pisemnego potwierdzenia zatrudnienia. Nie czarujmy się, wielu Polaków pracuje ale odbywa się taki proceder bez odprowadzania żadnych składek.