Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda osoba, jaka choć raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót zaczerpnięty z terminologii bankowej, który to zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.


W krótkim artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłożyć te zasadnicze określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która to została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki żeby taktyka kredytowa była prowadzona na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której wejście mają tylko i wyłącznie banki. Wchodzą do niej wiadomości o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy konkretnego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które dostajemy za ustalone działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy pozyskać bez weryfikacji danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju ofertą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zadłużeń i bardzo często mają dostrzegalne spóźnienia. Powinno się tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane poprzez podmioty pozabankowe.