Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W teraźniejszych czasach wysoce zwiększyła się wartość informacji. Ta osoba, która wie więcej i potrafi zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest niezmiernie pożądanym rodzajem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy jest w stanie być nam także wysoko korzystna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej ilości ludzi może okazać się szokiem informacja, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Generalnie damy radę rozróżnić 2 rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obie nazwy). Są pomiędzy nimi ustalone rozróżnienia, które mam nadzieję niniejszy artykuł uwydatni. Bank jako instytucja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na wykup domu, zakupienie lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób określony w umowie kredytu. Bank pragnąc ubezpieczyć zwrot przyznanego kredytu wyznacza wymóg polegający na zrobieniu zapisu w dziale IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili gdy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w względnie krótkim czasie zaspokoić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są przekazywane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast zatwierdzana kancelarii notarialnej. Oprócz tego pożyczkodawca będzie w stanie się ubezpieczyć przez zapis w dziale IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub dziale II KW- własność.