Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako łatwy sposób na wyjście z zadłużenia

Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org pozyczka hipoteczna
Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo oryginalną ofertą na polskim rynku propozycji finansowych. Niemniej jednak w swojej budowie przypomina już świetnie nam znajome kredyty bankowe oferowane przez standardowe banki. Wypada jednak wskazać na nieco ważnych różnic.

1-wsza z nich to podmiot, który to jest w stanie przekazać kwotę postulowanej pożyczki. Gdy przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Zazwyczaj jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.

Sprawdzanie zdolności kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe próbując utrzymać zdrową politykę kredytową są zobligowane do analizowania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu mają, przynajmniej statystyczne przesłanki aby zakładać, że dług będzie spłacany w sposób poprawny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na odrobinę odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem opcji weryfikacji potencjalnej jednostki która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do BIK innymi słowy do fundamentalnego sprzętu jakim dysponują banki. Z związku z tym potrzebne jest stosowanie stałych gwarancji spłacenia pożyczki