Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która to chociażby raz w całym swoim życiu miała styczność z agencjami bankowymi z pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót zaczerpnięty z nomenklatury kretytowej, który to przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wyjaśnić te zasadnicze określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki aby polityka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której to wejście mają jedynie banki. Przenikają do niej dane o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy określonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to osiągamy za konkretne działania. Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org pozyczki prywatne

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy dostać bez weryfikacji danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i dość często mają spore opóźnienia. Powinno się tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.