Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nową propozycją na naszym rynku usług finansowych. Jednakże w swojej własnej konstrukcji przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe udzielane przez typowe banki. Pozostaje jednakże wskazać na parę podstawowych rozbieżności.

1-wsza z nich to podmiot, który jest w stanie udzielić kwotę wnioskowanej pożyczki. W przypadku gdy przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to gdy rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. W większości wypadków jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.
pozyczki prywatne na procent
Analiza zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe chcąc utrzymać zdrową politykę kredytową są obowiązane do badania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu mogą mieć, przynajmniej statystyczne przesłanki aby zakładać, że dług będzie obsługiwany w sposób właściwy.
Atrakcyjny kredyt dla bezrobotnych, najlepsze oferty, wygodne raty spÅaty. - Off Topic - Browser Game Community - playcomet.com - Play Free MMORPG - Powered by Discuz!
Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na trochę odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem możności sprawdzenia ewentualnej osoby zainteresowanej uzyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do BIK czyli do fundamentalnego narzędzia jakim dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym potrzebne jest używanie adekwatnych zabezpieczeń spłacenia pożyczki