Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, jaka choć raz w całym swoim życiu miała do czynienia z bankami z pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo informujący skrót zaczerpnięty z terminologii kretytowej, który to przeciętnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu termin kredyt bez bik. http://casbsadnddra.blog.wox.cc/entry18.html

W krótkim paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te kluczowe określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która to została stworzona przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak by strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to dostęp mają jedynie banki. Trafiają do niej wiadomości o tym, że staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy konkretnego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to zyskujemy za ustalone czynności.
pozyczki prywatne
Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość osiągnąć bez oceny informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i dosyć często mają duże opóźnienia. Musimy tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.